„Ustrzycka Rozeta” jest to wspólne przedsięwzięcie gminy Ustrzyki Dolne, mieszkańców oraz organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, polegające na stworzeniu marki turystycznej miasta i gminy Ustrzyki Dolne.
Utworzenie szlaków Ustrzyckiej Rozety wspiera rozwój branży turystycznej oraz całej infrastruktury około turystycznej. Jest to projekt długofalowy podzielony na poszczególne etapy. W ramach niego powstają nowe szlaki turystyczne oraz dziedzictwa kulturowego pokazujące walory krajobrazowe i kulturowe sołectw oraz miejscowości znajdujących się na terenie gminy Ustrzyki Dolne. To również działania polegające na odnowie zabytków i działaniach zmierzających do zachowania dziedzictwa kulturowego gminy Ustrzyki Dolne. Tworząc „Ustrzycka Rozetę” jednocześnie stwarzamy idealną przestrzeń do promocji i rozwoju naszego regionu w skali województwa i kraju.
Obecnie w skład Ustrzyckiej Rozety wchodzi:
Szlak Ustrzycka Rozeta - Zadwórze rozpoczyna się w centrum Zadwórza tuż przy drodze nr 896. Następnie ścieżką polną prowadzi przez las do pierwszego punktu - studzienki. Kolejno po około 5 minutach dochodzimy do okopów z czasów I Wojny Światowej, źródełka i bełkotki” - wydobywającego się z dna źródła gazu ziemnego. Kierując się dalej czerwonym szlakiem dojdziemy do punktu widokowego (707 m n.p.m.) na Paśmie Żukowa. Stąd zobaczymy Stożki w Teleśnicy i południowe pasmo Bieszczadów. Schodząc z punktu widokowego kierujemy się w stronę stawów i dalej czerwonym szlakiem do Zadwórza.
Ustrzycka Rozeta – Hoszowczyk szlak rozpoczyna się tuż przy Kościele w Hoszowczyku - dawnej cerkwi greckokatolickiej pw. Narodzenia Bogurodzicy. Następnie drogą asfaltową prowadzi do świetlicy wiejskiej i dalej drogą polną do lasu. Kolejno po około 20 minutach dochodzimy do cudownego źródełka i po około 5 minutach do okopów z czasów I Wojny Światowej. Kierując się dalej czerwonym szlakiem dojdziemy do punktu widokowego (701 m n.p.m.) na Paśmie Żukowa. Z punktu widokowego schodzimy szlakiem Ustrzyckiej Rozety (czerwonym).
Ustrzycka Rozeta – Jałowe szlak rozpoczyna się przy byłej cerkwi, obecnie kościele i biegnie do kaplicy grobowej, skąd kieruje się na lewo i dochodzi do drogi powiatowej. Następnie szlak kieruje się na prawo do krzyża przydrożnego. Przy krzyżu przydrożnym skręca w lewo i biegnie w górę na osiedle Murowanka. Tam skręca na prawo i dochodzi do punktu widokowego. Po chwili skręca dalej w prawo i idzie w dół do drogi powiatowej. Tam skręca w lewo i kieruje się prosto, a potem w prawo lekko w górę do kościoła.